Podziękowanie za nauki wielkopostne

Dziękujemy franciszkaninowi, ojcu Arnoldowi, Misjonarzowi Miłosierdzia za tegoroczne nauki wielkopostne. Rekolekcjonista wnikliwie omówił zagrożenia płynące z bezkrytycznego odbioru mediów. Powołując się na wyniki badań naukowych, przedstawił, w jaki sposób: radio, muzyka, fakty, telewizja, internet i prasa deformują nasze życie duchowe, ośmieszają i… zniechęcają do praktykowania wiary.

Stanowią pułapkę, wielkie niebezpieczeństwo dla najmłodszych, młodzieży, dorosłych. Pamiętajmy o tym, zwłaszcza teraz w okresie Wielkiego Postu, gdy nasze serca coraz bardziej powinny otwierać się na Boga, gdy trzeba przyjrzeć się swoim dotychczasowym wyborom, wreszcie naprawić to, co było złe w relacjach z drugim człowiekiem.
Nauki rekolekcyjne, Godzina Łaski, Adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwy do Ducha Świętego, świętego Michała Archanioła, a także nabożeństwa wielkopostne pomogą nam na nowo przemyśleć swoją wiarę, odkryć miłość i przebaczenie, a także szansę odnowienia w Chrystusie Zmartwychwstałym

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *