Pomoc dla Narodu Ukraińskiego

Wszyscy jesteśmy świadkami wojny, która dotyka naszych sąsiadów Ukrainę. Słyszymy o bohaterskiej postawie Ukraińców, którzy stawiaj opór wojskom Putina. To Oni walczą u siebie za swoją ojczyznę i nasza wolność , aby powstrzymać najeźdźców przed kolejnym atakiem.

Wszyscy modlimy się za Naród Ukraiński, ale wiara wymaga konkretnych działań i pomocy. Wiele osób , pragnie otworzyć swoje serce dla tych, co cierpią z powodu dramatu wojny. Pojawiły się już pierwsze osoby, które chcą użyczyć mieszkania dla uciekających przed agresorem Rosją. Dużo osób pyta o możliwość pomocy.

Wspólnie z Władzami Miasta i Burmistrzem Skarszew Jackiem Pauli, (którzy chcą użyczyć domków letniskowych nad Borównem), organizujemy zbiórkę rzeczy ( środków czystości, leków, żywności, ubrań), która następnie zostanie przekazana uchodźcom z Ukrainy. Pamiętajmy , że często uciekając przed dramatem wojny, całe ich wyposażenie ogranicza się do 2 toreb.Dary te można składać od godz. 8.00-17.00 w kościele przy ołtarzu św. Józefa. Zwracamy się również z ogromna prośbą, aby ubrania były czyste i w dobrym stanie, tak abyśmy sami w nich chcieli się pokazać innym.

Zgodnie z zarządzeniem Biskupa Diecezjalnego w najbliższa Środę Popielcową przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek, z której dochód zostanie przekazany Caritas Ukraina.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *