Błogosławione rekolekcje!

Dziękujemy za ich poprowadzenie ks. Andrzejowi Szopińskiemu, dzięki któremu przez minione cztery dni w naszej świątyni wypełnionej wiernymi pochylaliśmy się nad tajemnicą Chrystusa przychodzącego do ludzkości.

Rozważaliśmy znaczenie i piękno Eucharystii, jak również cnoty Boskie: wiarę, nadzieję i miłość. Rekolekcjonista w licznych, ujmujących za serce, życiowych przykładach wyjaśniał, na czym polega ich wspaniałość, jak się przejawiają. Przede wszystkim jednak obrazowo przedstawiał, jak można je doskonalić w codziennym życiu.
Podkreślał, że miarą prawdziwej miłości chrześcijanina jest umiejętność przebaczania, której ciągle na nowo powinniśmy się uczyć. Ubogaceni pięknymi naukami ks. Andrzeja, jego wiarą i kapłaństwem, zainspirowani i zachęceni, aby budować życie na tym, co najbardziej wartościowe (choć niekiedy zapomniane i niedoceniane), wędrujemy dalej po adwentowych ścieżkach.
Czekając na błogosławione owoce świętego czasu naszych rekolekcji parafialnych, pamiętajmy przesłanie ks. Piotra Pawlukiewicza, legendy polskiego kaznodziejstwa: „Jezus jest sensem Twojego życia. Kiedy On jest pierwszy, wszystkie pozostałe miłości są na swoim miejscu.”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *