Zaproszenie do Rzymu !

Plan pielgrzymki do Włoch – 26.04.2020 r. do 06.05.2020 r.
Dzień pierwszy – 25.04.2020 r. – Sobota
SWAROŻYN – KRAKÓW- BRNO


Zbiórka o godzinie 3.00 w Brusach i o godzinie 4.30 w Swarożynie. Przejazd przez Polskę do Krakowa. Msza św. w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Dalsza podróż przez Polskę i Czechy do Brna do hotelu na kolację i nocleg.


Dzień drugi – 26.04.2020 r. – Niedziela
BRNO – MARIA WORTH – STRA
Po śniadaniu podróż przez Czechy i Austrię do sanktuarium Maryjnego z IX w Maria Worth nad Jeziorem Worthensee niedaleko Klagenfurtu. Msza św. przed barokową statuą Maryi. Dalsza podróż przez Austrię i Włochy do miejscowości Stra. Kolacja i nocleg w hotelu.


Dzień trzeci – 27.04.2020 r. – Poniedziałek
STRA – PADWA – ORVIETO -RZYM
Po śniadaniu ruszymy do położonego 15 km sanktuarium św. Antoniego w Padwie. Zwiedzanie bazyliki, modlitwa przy grobie św. Antoniego i uczczenie relikwii Świętego w Kaplicy Relikwii. Czas wolny na zakupy pamiątek. Dalsza podróż przez półwysep Apeniński do Rzymu. Postój w sanktuarium cudu Eucharystycznego w Orvieto. Modlitwa przed relikwią cudu. Przejazd na kolację i nocleg do Rzymu.


Dzień czwarty – 28.04.2020 r. – Wtorek
RZYM
Po śniadaniu dzień rozpoczniemy od zwiedzania Muzeum watykańskiego z Kaplicą Sykstyńską, dalej Bazylika Świętego Piotra i spotkanie ze św. Janem Pawłem II przy jego grobie. Następnie chętni udadzą się na kopułę, z której wierzchołka roztacza się piękny widok na Rzym. Po południu spacerować będziemy po zabytkach Rzymu Antycznego : Forum Romanum, Kapitol, legendarna wilczyca, Koloseum. Spacer zakończymy w Bazylice św. Jana na Lateranie. Wieczorem powrócimy do Domu Pielgrzyma.


Dzień piąty – 29.04.2020 r. – Środa
RZYM
Śniadanie i udział w AUDIENCJI GENERALNEJ – po niej zwiedzania słynnych schodów hiszpańskich na placu Hiszpańskim. Następnie udamy się do największej w Rzymie fontanny di Trevi; Panteon, plac Navona. Przejdziemy mostem Aniołów nad rzeką Tybr, obok Zamku Anioła, zwiedzanie Bazyliki Matki Bożej Większej. Powrót do Domu Pielgrzyma na kolację i nocleg.


Dzień szósty – 30.04.2020 r. – Czwartek
RZYM
Po śniadaniu w Domu Pielgrzyma udamy się do rzymskich Katakumb św. Kaliksta, następnie pojedziemy do Bazyliki św. Pawła za Murami, gdzie znajduje się grób Apostoła Narodów i medaliony – poczet papieży. Czas wolny. Powrót do Domu Pielgrzyma na kolację i nocleg.

Dzień siódmy – 01.05.2020 r. – Piątek
RZYM – MONTE CASSINO – NEAPOL
Rano udamy się na mszę świętąu Grobu świętego Jana Pawła II – o godzinie 8.00 msza święta; śniadanie w Domu Pielgrzyma i przejazd do słynnego opactwa na Monte Cassino. Nasza modlitwa przy grobie św. Benedykta i św. Scholastyki zostanie dopełniona wizytą na cmentarzu polskich żołnierzy. Następnie udamy się do Neapolu, aby odwiedzić grób ojca Dolindo – autora słynnej modlitwy „Jezu Ty sam się tym zajmij”. Nawiedzimy katedrę św. Januarego i pomodlimy się przy grobie św. Józefa Moscati. Kolacja i nocleg w hotelu.


Dzień ósmy – 02.05.2020 r. – Sobota
NEAPOL – POMPEJE – SAN GIOVANNI ROTONDO – GARGANO
Po śniadaniu udamy się do sanktuarium w Pompejach, gdzie znajduje się czczony obraz Matki Bożej Królowej Różańca św. i grób bł. Bartolomeo Longo. Dla wielu wiernych spotkanie z tym miejscem, gdzie narodziła się nowenna pompejańska i bractwa różańcowe założone przez Bartolomeo Longo jest wielkim marzeniem. My to marzenie zrealizujemy pobytem w Pompejach. Następnie udamy się do San Giovanni Rotondo. Będziemy się modlić przy relikwiach św. Ojca Pio, który w szklanej trumnie spoczywa w krypcie nowej Bazyliki. Zobaczymy celę klasztorną, pamiątki życia św. Ojca Pio, odwiedzimy kościółek antyczny, w którym spowiadał i sprawował Eucharystię św. Stygmatyk. Następnie udamy się do Domu Pielgrzyma w miejscowości Monte San’Angelo.


Dzień dziewiąty – 03.05.2020 r. – Niedziela
GARGANO – CASCIA – ASYŻ
Monte Sant’ Angelo – po porannej Mszy św. w grocie objawień św. Michała Archanioła ruszymy w drogę do Cascii w Umbrii. W Cascii modlić się będziemy przy grobie św. Rity w bazylice jej poświęconej. Następnie udamy się do Asyżu na nocleg w domu pielgrzyma.


Dzień dziesiąty – 04.05.2020 r. – Poniedziałek
ASYŻ – LORETO – STRA
W Asyżu zaczniemy zwiedzanie od Dolnego Asyżu i Bazyliki Matki Bożej Anielskiej, zobaczymy mały kosciółek Porcjunkulę, następnie celę gdzie umarł św. Franciszek, a w ogrodzie różanym podziwiać będziemy róże bez kolców. W Asyżu górnym nawiedzimy Bazylikę św. Franciszka i jego grób, podziwiać będziemy przepiękne freski Giotta. Tam również przeżyjemy Mszę św. przy grobie św. Franciszka. Udamy się do Bazyliki św.
Klary, aby zobaczyć jej relikwie w szklanej trumnie. Spacer po średniowiecznym mieście dopełni uroków tego przedpołudnia. Po południu nawiedzimy sanktuarium Maryjne w Loreto. Modlić się będziemy w Domku Nazaretańskim. Następnie ruszymy do hotelu w Stra na kolację i nocleg.


Dzień jedenasty – 05.05.2020 r. – Wtorek
STRA – MARIA SAAL – BRNO
Po śniadaniu ruszymy w drogę, aby zatrzymać się w sanktuarium Maryjnym Maria Saal koło Klagenfurtu. Tam przeżyjemy Eucharystię. W tym sanktuarium znajduje się również grób św. Metodego. Następnie kontynuować będziemy podróż do Brna do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień dwunasty – 06.05.2020 r. – Środa
BRNO – KRAKÓW – SWAROŻYN
Brno – po śniadaniu w hotelu ruszymy do Ojczyzny. W Krakowie zatrzymamy się w sanktuarium św. Jana Pawła II. Mszą św. podziękujemy za pielgrzymkę. Po niej droga do Swarożyna i Brus.


Cena pielgrzymki : 700 zł + 600 Euro


Cena pielgrzymki obejmuje:
• przejazd luksusowym autokarem z klimatyzacją, BAR, VIDEO, WC, siedzenia uchylne,
• praca dwóch kierowców,
• noclegi w pokojach 2, 3 i 4 osobowych z łazienkami w hotelach,
• posiłki podawane w miejscach noclegów (śniadania i obiadokolacje),
• woda stołowa podawana do kolacji w miejscach noclegowych i w niektórych wino,
• kawa, herbata i inne napoje,
• bilety wstępu, metro i środki komunikacji w Rzymie, San Giovanni Rotondo,
katakumby św. Kaliksta w Rzymie, kopuła bazyliki św. Piotra, Orvieto, pilot –
przewodnik, indywidualny system nagłośnienia tzw. Tourguide,
• ubezpieczenie od kosztów leczenia za granicą i następstw nieszczęśliwych
wypadków (KL i NW) – ubezpieczenie nie obejmuje chorób przewlekłych.
• realizacja programu pielgrzymki.
Cena pielgrzymki nie obejmuje:
• Ofiar składanych przy okazji Mszy św. w miejscach sakralnych.


Zapisy u Księży Proboszczów : ks. dr Piotra Malinowskiego ze Swarożyna ( tel.
+48-690-440-516 ) i u księdza Jana Flaczyńskiego z Brus
Płatności za pielgrzymkę. :
Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św. Andrzeja Boboli
Ulica Wyzwolenia 15 83-115 Swarożyn NIP – 593-22-92-038
Konto : Bank Spółdzielczy Skórcz
19 8342 0009 0006 6367 2000 0003 – złotówki

1/ wpłata r. – 400 zł 2/ wpłata do 29.02.2020 r. – 300 zł
62 8342 0009 0006 6367 2000 0005 – Euro
1/ wpłata – 200 Euro 2/ wpłata do 29.02.2020 r. – 200 Euro 3/ wpłata do 30.03.2020 r. – 200 Euro


Serdecznie zapraszamy !!!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *