patron

maksymilian Maria Kolbe

„Zmartwień masz dużo? Wiesz, ja się coraz mniej teraz martwię i czuję, że Niepokalana za to więcej przemyśliwa. Niech Ona kieruje.”

Duchowość Maryjna

Założył Rycerstwo Niepokalanej, organizację poświęconą Maryi, i dedykował jej całe swoje życie.

Męczeństwo

Ofiarował swoje życie za więźnia w obozie koncentracyjnym Auschwitz podczas II wojny światowej.

Misje i edukacja

Założył franciszkańskie miasto Niepokalanów. Rozwijał również działalność wydawniczą

O NASZYM ŚWIĘTYM PATRONIE

FILM "DWIE KORONY"

Film ukazuje nieznane dotąd powszechnie fakty z życia o. Maksymiliana Kolbe, począwszy od jego dzieciństwa, aż do decyzji o oddaniu życia za współwięźnia w Auschwitz. Film jest podzielony na część dokumentalną i fabularną, dzięki czemu możemy usłyszeć o czym rozmawiał o. Maksymilian z różnymi osobami w Auschwitz.

TVP VOD

KLIKNIJ TUTAJ, ABY PRZEJŚĆ DO FILMU

O NASZYM ŚWIĘTYM PATRONIE

KSIĄŻKA "KOLBE"

Maksymilian M. Kolbe – „Szaleniec Niepokalanej”
Mówiono o nim, że posiada niezwykły umysł, jest genialnym organizatorem i wielkim wizjonerem. Nie ma wątpliwości, że był także kapłanem, który głęboko przyjął do serca ewangeliczną prawdę o tym, iż nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie oddaje za przyjaciół swoich. Ale pojawiały się też opinie o jego antysemityzmie, twardym charakterze i bezkompromisowości.

Kim tak naprawdę był jeden z największych polskich świętych?
Katolicki publicysta i filozof Tomasz P. Terlikowski przez wiele lat tropił wszystkie wątki życia i działalności ojca Maksymiliana Kolbego. Zafascynowany dokonaniami zakonnika zbierał zapiski, dokumenty kościelne, fotografie, nagrania i relacje świadków. Dzięki temu dotarł do wielu nieznanych faktów z życia świętego, które zaskakują i w zupełnie nowym świetle przedstawiają jego fenomen. Autor bada fascynujące życie kapłana, jego duchowość, powołanie, zaangażowanie społeczne oraz wizjonerskie podejście do nowych technologii. Przede wszystkim jednak staje twarzą w twarz z oskarżeniem ojca Kolbego o antysemityzm. Ta książka jest nie tylko fascynującą opowieścią o zakonniku tworzącym pierwsze kościelne imperium medialne, ale przede wszystkim jest próbą zrozumienia człowieka, którego życie jest niezwykłym świadectwem wierności najważniejszemu z przykazań – przykazaniu miłości Boga i bliźniego.

ZNAJDŹ KSIĄŻKĘ

KLIKNIJ TUTAJ, ABY PRZEJŚĆ PRZYKŁADOWEGO SKLEPU